עורך דין תעבורה

דיני התעבורה כוללים מגוון רחב של עבירות, חלקן מסתכמות בדוח כספי, אך חלקן יכולות להביא לשלילת רישיון הנהיגה ואף לעונש מאסר. נתפסתם על נהיגה במהירות? נהיגה בשכרות? הייתם מעורבים בתאונת דרכים? כדאי לפנות אל עורך דין דיני תעבורה.

 

חשיבותו של הייצוג המשפטי

עורך דין תעבורה בצפון מטפל בכל קשת עבירות התעבורה, מהקלה ועד החמורה ביותר ואין ספק כי בכל סוג של עבירה, כדאי לפנות לייעוץ משפטי. אולם חשיבותו של זה היא קריטית כאשר הנהג עומד בפני כתב אישום בעבירות חמורות כגון נהיגה בשכרות, אז עומד הנהג בפני שלילת רישיון הנהיגה לתקופה ממושכת, הוא חשוף לקנס כספי ולצבירת נקודות תעבורה. דוגמא נוספת היא כאשר הנהג היה מעורב בתאונת דרכים כפי שיוסבר להלן. תפקידו של עורך דין תעבורה צפון המייצג את הנהג יהיה לאתר פגמים בראיות התביעה ולהביא לביטולו של כתב האישום, ככל שהדבר מתאפשר בנסיבות המקרה. לחילופין, יפעל עורך הדין לגיבוש הסכם טיעון מקל להקלה משמעותית בעונשו של הנהג.

 

מהירות

מרבית הנהגיםבשלב כזה או אחר, מקבלים דוחו”ת על נהיגה במהירות מופרזת, בין אם מדובר בברירת משפט(קנס) ובין אם מדובר בהזמנה לדין במהירויות גבוהות יותר. העונש הצפוי בהרשעה בנהיגה במהירות מופרזת במהירויות גבוהות הינו של פזסילת רישיון בפועל לתקופה של שלושה חודשים, קנס, פסילה על תנאי וכמובן נקודות . למשטרת ישראל מספר דרכי אכיפת מהירות, באמצעות ממל”ז, באמצעות ניידות ובאמצעות מערכת מצלמות עמוד (מערכת א3).

יש חשיבות גדולה לבחינת חומר הראיות בתיק שכן מציאת פגמים עשויה להוביל לביטול האישום ולחילופין להגעה להסדר טיעון מקל ונוח.

באחרונה ישנה התפתחות משמעותית ומתגלגלת בעניין מצלמות המהירות, כפי שגם פורסם נרחבות בתקשורת. יחד עם זאת, יש להדגיש כי בשלב זה המשטרה עדיין ממשיכה לאכוף מהירות באמצעות המצלמות ולהגיש כתבי אישום. לכן, אם קיבלת דו”ח מהירות/זימון למשפט בגין מהירות, חשוב להוועץ בעו”ד מקצועי ובעל ניסיון בתחום.  

 

תאונות דרכים

למרבה הצער, ישנן תאונות דרכים רבות בישראל חלקן קלות וחלקן לצערנו קשות. במקרה של תאונה סבה נגרם נזק גוף, התביעה המשטרתית מגישה כתב אישום כנגד הנהג שלדעתה הראיות שבתיק תומכות בכך שהוא זה שאשם בתאונה. הרשעה בגרימת תאונת דרכים עם נזק גוף (מספיק פנייה למיון) , עלולה להביל לעונש של פסילת רישיון נהיגה לפרק זמן של מינימום 3 חודשים, פסילה על תנאי וקנס. וזאת מעבר לנקודות שיצברו לחובת הנהג. כאשר מדובר בתאונות בהן נגרמו חבלות של ממש (חתך, שבר וחמור מכך), אזי העונש הצפוי חמור בהרבה. במקרים אלו, חייב הנהג להיות מיוצג על ידי עורך דין תעבורה מומלץ. ראשית כל, יבחן עורך הדין האם ניתן להטיל ספק בדבר אשמתו של הנהג בתאונה ובכך להביא לביטול כתב האישום. ככל שהדבר אינו אפשרי בנסיבות המקרה, יפעל להפחתת חומרת האישום, עניין בעל חשיבות מכרעת בשל הבדלי הענישה בין העבירות, במסגרת הסדר טיעון שיש בו להקל בעונש..

 

נהיגה בשכרות

זוהי אחת מעבירות התעבורה הנפוצות ביותר בקרב נהגים בארץ. מלבד פוטנציאל הנזק שלה לביטחון הנהג ומשתמשי הכביש האחרים, חושפת עבירה זו את הנהג לסנקציות משמעותיות כגון פסילת  רישיון הנהיגה לתקופה ממושכת(שנתיים מינימום בהתאם לחוק), פסילה על תנאי, מאסר מותנה, התחייבות, נקודות תעבורה לחובת הנהג וכן קנס כספי. אין צורך להכביר במילים על הפגיעה באיכות החיים ולעיתים אף בפרנסתו של הנהג, אשר נאסר עליו לנהוג לתקופה משמעותית. על כן, אם נתפסתם על נהיגה בשכרות, פנו אל עורך דין תעבורה בחיפה אשר יבחן את תקינותה של בדיקת השכרות. לא אחת נמצא כי יש פגמים בראיות  שבמקרים מסוימים יש בהםכדי להביא לביטול כתב האישום או זיכוי מן העבירה בבית המשפט. לחילופין, יחתור עורך הדין לחתימה על עסקת טיעון מקלה, אשר תצמצם באופן משמעותי את תקופת שלילת הרישיון.